Dolgu Uygulamaları

Daha genç zinde bir görünüm elde etmek için hyalüranik asit bazlı dolguları güvenli ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Minimal invaziv teknikler arasında en çok kullanılan dolgu uygulamaları ile yüzde oluşan ince çizgilerden kurtulabilir ve daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Elmacık kemiklerine alına çeneye uygulanabilen hyalüranik asit içerikli dolgular ile yüzde lift etkisi elde edebiliriz.

 

Dolgu Uygulamaları esnasında nelere dikkat edilmelidir?

Dolgu uygulamaları esnasından en sık kullanılan dolgu türü hyalüranik asit dolgularıdır. Hyaküranik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir bu sebepten ötürü alerjik reaksiyon olma ihtimali çok düşüktür. Dolgunun geçici olması geri dönüşlü olması dolguyu beğenmediği takdirde hyalünaridaz dediğimiz bir madde ile tamamen yok edilebilmektedir. Dolgunun etkisi hemen ortaya çıkmakta, işlem süresi yaklaşık 10 dk. ile 30 dk. arasında sürmektedir.

 

Dolgu nerelerde kullanılır?

 

-Burun Dolgusu:Burun şeklinden memnun olmayan fakat operasyondan korkan kişilerde burun dolgusu güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca burun operasyonları sonrasında oluşan asimetrileri de burun dolguları ile gidermek mümkün olmaktadır.

 

-Dudak Dolgusu: Yaş ile birlikte ya da genetik olarak ince dudak yapısına sahip kişilerde dudak konturunu belirginleştirmek ve hacim kazandırmak için dolgu malzemeleri kullanılmaktadır.

 

-Çene ve Çene ucu Dolgusu (Jawline Dolgu): Çene kemiğinin konturunu inceltmek için yapılan bu dolgu işlemi yüzde daha zarif bir hat elde etmemizi sağlar. Botoks işlemi ile kombine yapılabilir. Ayrıca çenesi geride olan hastalarımızda yan profilden düzgün bir hat elde etmek için çene ucu dolgusu ile kombine yapılabilir. Rinoplasti operasyonu ile birlikte sık uyguladığımız bir işlem olarak karşımıza çıkar.

 

-Elmacık kemikleri ve yanaklara dolgu: Elmacık kemikleri yüzün önemli yapı taşları olarak karşımıza çıkar. Yüz içerisindeki yapıların birbirleri ile olan ilişkisi dolgu ürünleri ile değiştirilebilir. Elmacık kemiklerine yapılan bir dolgu ile yüz daha zayıf burun ise daha küçük gözükebilmektedir.

 

-Gözaltı Işık Dolgusu:Göz altında bulunan torbalanmalar için yapılan bir uygulamadır. Göz torbalarını kamufle etmek için uygun bölgeye yapılan dolgular ile daha canlı göz altları elde edebiliriz. Göz altında mevcut, torbalanma insanları yorgun ve yaşlı göstermektedir. Göz altı ışık dolgusu ile bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz.

 

-Dolgu uygulaması ne kadar sürer, yan etkileri var mı?

Dolgu işlemi yaklaşık 15 dk. kadar sürmekte, etkisi 1, 1.5 yıl civarı devam etmektedir. Geçici bir işlem olması, beğenilmediği takdirde hyaluronidaz kullanılarak etkisini tamamen yok edebiliriz.

 

-Dolgu işleminin fiyatı ne kadardır?

Dolgu fiyatlarımız uygulanacak işleme ve dolgu miktarına göre değişmektedir.

 

 

 

 

 

PRP Nedir? Nerelerde kullanılır?

 

PlateletRichPlasma sözcüklerinin kısaltılması olan PRP işlemi kanda trombosit dediğimiz kan bileşenlerinde zengin olan solüsyonun vücutta iyileşmeyi hızlandırmak için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. PRP kişi kendi kanında hazırlanan özel bir solüsyondur, hastalarımızdan aldığımız az miktarda kanın santrifüj işleminden geçirilmesi ile oluşturulur.

 

PRP işlemi saç dökülmelerinde yüz gençleştirme işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca eklem içi enjeksiyonlarda sık kullanılan PRP vücudun yara iyileşmesinde etkin rol oynamaktadır. Enjekte edildiği bölge de büyüme faktörlerini uyararak kan akımını artırmaktadır. Saçlı deriye enjekte edilmesi durumunda saç dökülmesini azaltmakta, yüz uygulamalarında ise cilt kalitesini artırarak cilde ışıltılı bir görünüm vermektedir. Ortalama 3 kür şeklinde uygulanan PRP işlemi 3 kürün ardından 6 12 aylık idame dozları ile devam eder ise uzun süre etki etmektedir. Prp yaklaşık 10 dk. ile 30 dk. arasında değişmektedir. Ağrılı bir işlem olmayan bu prosedür sonrası hastaların günlük hayatlarına devam edebilmektedir. PRP yapmadan önce dermapen veya dermaroller dediğimiz işlem uygulandığında etkisi artmakta iki işlemin art arda yapılmasını önermekteyim.