fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bişektomi

Yüz estetiği operasyonlarında dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, yüzün oranlarıdır. Çenenin, elmacık kemiklerinin, burun ve dudak ile uyumu zarif ve güzel gözüken yüzlerin sırrıdır. Bişektomi operasyonu planlanırken yanak bölgesinin elmacık kemikleri ve çene ile oranına dikkat edilmelidir. Yanak bölgesinde bulunan bichat ya da bukkal yağlar dediğimiz yağ yastıkçıkları, şakak bölgesinde dudak köşesine kadar uzanan, yüze şekil vermede önemli yapılardır.

Bişektomi operasyonu yüzü daha ince göstermek için yapılan, bichat dediğimiz yağ yapılarını çıkarma operasyonudur. Birçok Hollywood yıldızı tarafından yaptırılan bu operasyon, özellikle köşeli yüz hatları bulunan kişilerde daha zarif ve yanak bölgesinde hafif bir çöküklük oluşturur. Böylece hastalarımız daha zarif bir yüz hattına kavuşabilir.

Bişektomi operasyonu ağız içerinden yapılan bir girişimdir. Genel anestezi veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen bu operasyon yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Operasyon sonrası ödem miktarını azaltmak için buz uygulaması gerekmektedir. Operasyon sonrası etki hemen fark edilmekle birlikte asıl şeklini 6 ay sonra almaktadır. Bişektomi operasyonunda yanak bölgesindeki yağlar çıkarıldığı için etki kalıcı olmaktadır. Operasyon ağrılı bir operasyon değildir ve hastamız hayatına 1 günlük istirahatten sonra devam etmektedir.

Bişektomi operasyonun fiyatları ne kadardır?

Bişektomi operasyonun fiyatı, çıkarılması planlanan yağ miktarına ve beraberinde eğer olacaksa çeneye veya elmacık kemiklerine uygulanacak dolgu işlemine göre değişmektedir.