fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti)

Kepçe kulak doğuştan kulak kepçesinin bazı kıvrımlarının olmamasından kaynaklanan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Kulak kepçesi üzerinde kıvrımların olmaması kulağının bazı açıklarının değiştirmekte ve daha görünür, daha çok göze çarpan bir kulak ortaya çıkarmaktadır.

Otoplasti operasyonu, sonuçları yüz güldürücü işlem olarak yapılması nispeten kolay ameliyatlar arasında sayılmaktadır. Erişkin ve çocuklarda güvenle uygulanabilen bir operasyondur. Çocuklarda kulak gelişimi yaklaşık 6 yaşında erişkin düzeyine ulaşmaktadır. Özellikle bu operasyon okul çağı öncesi dönemde önerilmektedir. Çünkü okul döneminde arkadaşları olan ilişkiler başladıkça kepçe kulak, çocuklar arasında alay konusu olabilmektedir.

Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilecek bu işlem, yaklaşık bir kulak için 30 dakika sürmektedir. Operasyon sonrası evre ağrılı olmamaktadır. Yaklaşık 1 hafta pansumanlar devam etmekte, 1 haftalık süre sonrasında hastalarımız iyileşmektedir.

Kepçe kulak operasyonu dikişlerle kulak kepçesinde olmayan kıvrımları yeniden oluşturma prosedürüdür. Özellikle diğer estetik uygulamalar ile birlikte yapılabilir. Burun estetiği, göz kapağı estetiği, yanak estetiği (bişektomi), dolgu, botoks, mezoterapi uygulamaları ile birlikte uygulanması, estetik algılanışınızı tamamen değiştirecektir.