fbpx
Skip to content Skip to footer

Botoks Uygulamaları

Yaşlanma ile oluşan cilt kırışıklıklarına karşı en etkili yöntem botoks uygulamasıdır. Özellikle alında ve göz çevresinde belirginleşen kırışıklıklar, buradaki cilt yapısının ince olmasından kaynaklanmaktadır. Mimik kaslarının kasılmasından kaynaklanan bu kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile giderilebilmektedir.

Botoksun etkisi nedir?

Botoks enjeksiyon yapıldığı bölgedeki kasları geçici olarak gevşetmektedir. Sinir ve kas arasındaki iletişimi engelleyerek bu işlemi gerçekleştirmektedir. İşlemden sonra yaklaşık 4-7 gün arasında etkisini göstermeye başlar, yaklaşık 10- 15 gün arasında etkisini tamamen gösterir. Botoksun total etkisi yaklaşık 4-6 ay arasında sürmektedir. Botoksun etkisinin geçici olması en büyük avantajlarından biridir.

Botoks hangi durumlarda kullanılır?

Botoks yaşla birlikte oluşan alın ve göz çevresi kırışıklıklarında, boyunda burun üstünde göz altlarındaki kırışıklıklarda, diş sıkması durumunda diş sıkma tedavisinde, sık migren atağı geçirenlerde baş ağrıları için kullanılmaktadır.

Botoks sonrası şişlik morluk oluşur mu?

Botoks yapıldığı bölgede bulunan kasları gevşeterek işlev gösterir. Dolgu maddeleri gibi hacim kazandırmak amaçlı kullanılmaz. Bu sebepten ötürü şişlik morluk olması beklenmez.

Botoks işlemi ne kadar zaman alır?

Botoks işlemi yaklaşık 10-15dk süren bir işlemdir. Enjeksiyon öncesi yaklaşık 10 dk.anestetik madde içeren krem sürülür. Cilt temizliği sonrası gevşetmek istenen kasa botoks enjeksiyonu yapılır.

Botoks için yaş sınırı var mıdır?

Botoks 18 yaş üstünde kırışıklık şikâyeti olan herkese yapılabilir. Botoks uygulaması kırışıklıklar derinleştiğinde yapıldığında dolgu ile desteklemek gerekmektedir. Kırışıklıklar derinleşmeden yapılacak botoks uygulamaları yaşlanmayı gecikmektedir.

Botoks hangi hastalıklarda kullanılır?

Botoks estetik dışında migren baş ağrılarında, diş sıkma tedavisinde, şaşılıkta, yüz felçlerinde yüz asimetrisini düzeltmek için, aşırı terlemesi olan hastalarda koltuk altına el içine ayak tabanına sıkça kullanılmaktadır.

Botoks uygulamasının fiyatı ne kadardır?

Botoks işleminin fiyatı, uygulanacak bölgeye ve doza göre değişmektedir. Fiyatlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a comment